Zarezerwuj
wizytę

Szukasz prostego, bezbolesnego i bezinwazyjnego sposobu, aby zatrzymać proces starzenia się skóry? A może zależy Ci na pozbyciu się niechcianych chomiczków i poprawieniu owalu twarzy?

Dzięki zabiegowi z zastosowaniem nici PDO to możliwe!

Nici PDO służą do wykonywania zabiegów rewitalizacji, konturowania, wygładzania zmarszczek, oraz bezoperacyjnego liftingu twarzy i ciała.

Wykonane są z polidioxanonu (PDO) – całkowicie biokompatybilnej i bioabsorbowalnej substancji stosowanej od ponad 20 lat w chirurgii. Wprowadzone nici tworzą podskórny szkielet, mocując tkanki na właściwym miejscu. Efekt pogłębia się po kilku tygodniach, kiedy nić zaczyna, się rozpuszczać powodując stopniową biostymulację i biorewitalizację. Skóra odbudowuje się powoli, co gwarantuje młody i naturalny wygląd-rezultatem zabiegu jest nie tylko uniesienie tkanek, ale także poprawa kondycji skóry -ujędrnienie i pogrubienie.

Bezpieczeństwo

Nici PDO powstały na bazie nici stosowanych w kardiochirurgii, neurochirurgii i okulistyce. Produkowane według najlepszych standardów spełniają najbardziej restrykcyjne normy biokompatybilności, czystości i jakości.

Do zabiegu wykorzystujemy nici PDO marki Croma Pharma, jednego z wiodących europejskich koncernów, produkujących i dystrybuujących materiały stosowane w kosmetologii i medycynie estetycznej, takie jak:  wypełniacze, produkty do mezoterapii, nici i kosmeceutyki.

Rodzaje nici PDO:

First Lift- rewitalizacja- podczas zabiegu stosowane są cienkie i proste nitki, służące do usuwania drobnych zmarszczek, poprawiające gęstość i elastyczność, cienkiej i delikatnej skóry.

First Lift Screw- odnowa i delikatny lifting skóry- zabieg z wykorzystaniem skręconych nici w celu silniejsze stymulacji grubszej skóry.

First Lift Barb 4D- stymulacja i lifting- nici z haczykami, jednak ich wyjątkowość polega na tym, że haczyki są rozłożone wokół nici w tzw. czterech wymiarach, stąd ich nazwa. Ponieważ są grubsze, niż tradycyjne nici PDO, dają silny efekt uniesienia skóry.

Wskazania do zabiegów:

 • Utrata jędrności, wiotczenie skóry,
 • Lifting bez skalpela, alternatywa dla liftingu chirurgicznego,
 • Chomiki,
 • Utrata owalu, rozmyty kontur twarzy,
 • Modelowanie linii żuchwy.
Efekty działania:

 • Efekt liftingu rysów twarzy utrzymujący się nawet do 1.5-2 lat
 • Likwidacja chomików poprzez wymodelowanie i uniesienie linii żuchwy
 • Wygładzenie i spłycenie bruzd i zmarszczek grawitacyjnych
 • Zarysowanie owalu
Ważne przed zabiegiem:

Przed zabiegiem nie należy przyjmować leków przeciwzakrzepowych, takich jak aspiryna.

Jak wygląda zabieg?

Skóra przed zabiegiem smarowana jest powierzchniowo specjalnym kremem znieczulającym. Następnie wykonywane są w  skórze niewielkie nakłucia, po których następuje wprowadzane nici. Gładkie nici są implantowane za pomocą podwójnie szlifowanych i pokrytych silikonem igieł, natomiast nici haczykowe są zakładane za pomocą kaniul łódeczkowych, dzięki czemu zabiegi są małoinwazyjne i komfortowe dla pacjenta Po wprowadzeniu nici są zaciągane, co powoduje otwarcie i zakotwiczenie haczyków w tkankach. Otrzymujemy efekt mechanicznego uniesienia opadających tkanek, czyli liftingu.

Ważne po zabiegu

Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i miejscowo opuchnięta. Mogą pojawić się również siniaki i niewielkie krwiaczki w miejscach wprowadzenia nici. Okolice przebiegu nici mają prawo być tkliwe nawet do ok. 2 tygodni. W tym okresie pacjent może odczuwać nierówności i asymetrie, jest to zjawisko naturalne, ustępujące po ok. 14 dniach. Należy w tym czasie ściśle stosować się do zaleceń tzn. spać na wznak, ograniczyć mimikę, zrezygnować ze sportu, nie masować miejsca zabiegu.  Przez ok. miesiąc zabronione jest intensywne uprawianie sportu oraz wymagana wysoka ochrona UV.

Rekomendowana liczba zabiegów:

Zwykle to zabieg samodzielny i jednorazowy, niewymagający powtórzeń wcześniej niż po 2 latach. Nici wchłaniają się całkowicie po ok. 24 miesiącach, ale procesy stymulacyjne, które wywołują, sprawiają że w ich miejscu pozostaje duża ilość kolagenu, podtrzymującego skórę. Po rozpuszczeniu nici nie oznacza, że skóra jest w lepszej kondycji, a dalszy proces starzenia przebiega wolniej.

Przeciwwskazania:

 • ciąża i karmienie piersią,
 • zmiany zapalne skóry w miejscu wykonywania zabiegu
 • leczenie za pomocą leków przeciwzakrzepowych i przeciwzapalnych
 • skłonność do bliznowców
 • niewyrównana cukrzyca,
 • choroba nowotworowa,
 • infekcje wirusowe (opryszczka).