Zarezerwuj
wizytę

Pięknie uwydatnione odejmują lat, dodają kobiecości i sprawiają, że twarz wygląda na promienną i wypoczętą. Dodatkowym atutem tego zabiegu poza korekcją kształtu kości policzkowych jest wygładzenie i odmłodzenie skóry.  Zabieg gwarantuje spektakularne i  natychmiastowe efekty, które utrzymują się przez ok. 12-18 miesiące. Bezpośrednio po zabiegu można wrócić do normalnego życia.

W naszym gabinecie używamy wyłącznie uznanych i bezpiecznych preparatów posiadających odpowiednie certyfikaty.

Jak wygląda proces modelowania kości policzkowych?

Zabieg polega na wprowadzeniu za pomocą igły lub kaniuli gęstego wypełnienia w postaci kwasu hialuronowego w głębokie warstwy skóry. Powoduje to nadanie objętości zapadniętym obszarom, co umożliwia uwydatnienie kości policzkowych i wymodelowanie kształtu twarzy. Tę samą technikę stosuje się w przypadku modelowania  skroni, okolic żuchwy, czy podbródka. Pozwala to na znaczące odmłodzenie twarzy. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, a po wyjściu z gabinetu od razu można wrócić do normalnego funkcjonowania. Z podaniem wypełniacza wiąże się delikatny obrzęk, który znika w ciągu kilku dni. Czasami pojawiają się również sińce w obszarze poddanym zabiegowi, które dają się zamaskować przy użyciu makijażu.

Jak długo utrzymuje się efekt?

Kwas hialuronowy jest stopniowo degradowany przez organizm. Wykonanie kolejnego zabiegu zaleca się po upływie około 6-12 miesięcy od poprzedniego. Czas utrzymywania się preparatu w tkankach zależy od wielu czynników między innymi: wieku, trybu życia pacjenta (należy pamiętać, że palenie papierosów skraca czas utrzymywania się produktu w tkance), ekspozycji na promieniowanie ultrafioletowe, miejsca iniekcji oraz rodzaju użytego produktu. Zanikanie wypełniacza w tkankach jest zjawiskiem bardzo korzystnym i świadczy to o jego bezpieczeństwie, ponieważ efekt jego zastosowania jest odwracalny.

Przygotowanie do zabiegu:

24 godziny przed zabiegiem nie wolno spożywać alkoholu. Należy unikać przyjmowania antykoagulantów (np. aspiryny). Warto zrezygnować z sauny, solarium oraz intensywnego wysiłku fizycznego, a także ograniczyć palenie papierosów, gdyż tytoń spowalnia procesy gojenia.

Zalecenia po zabiegu:

Przez następne trzy dni nie wolno spożywać alkoholu. Zalecane jest unikanie basenu, a także słońca i ekstremalnie wysokich temperatur (sauny, solarium), gdyż mogą spowodować zanikanie rozpad i resorpcję kwasu hialuronowego.  Intensywne ćwiczenia fizyczne można wykonywać dopiero na 6-7 dzień od zabiegu. Zabronione jest przytulanie zwierząt. Poza tym należy pić dużą ilość wody minimum 2 l dziennie.

Przeciwwskazania do zabiegu:

 • Choroby autoimmunologiczne,
 • Choroby nowotworowe,
 • Ostre choroby gorączkowe,
 • Okres ciąży i laktacji,
 • Infekcje skóry bakteryjne, wirusowe i grzybicze ,
 • Nadwrażliwość na kwas hialuronowy,
 • Aktywna opryszczka,
 • Cukrzyca (nieleczona),
 • Skłonność do keloidów (bliznowców),
 • Przyjmowanie leków obniżających krzepliwość krwi
 • Zastosowanie wypełniaczy na bazie kwasu polimlekowego (Sculptra) w ciągu ostatnich pięciu lat.