Zarezerwuj
wizytę

Przyszedł dzień, kiedy postanowiłaś ściągnąć hybrydę i okazuje się, że płytka paznokcia została zniszczona. Nie chcesz na razie jej bardziej przeciążać, więc szukasz jakiejś alternatywy. Tymczasem rozwiązanie jest naprawdę proste. Manicure japoński – zabieg, który pielęgnuje płytkę, a jednocześnie nadaje jej naturalny, lekko różowy blask.

Manicure japoński to właściwie stylistyka paznokci, dobrze znana już od ponad 400 lat. Azjatki korzystają z niej chętnie, by odżywić i wzmocnić płytkę paznokcia. Jak to możliwe, że ten zabieg stał się popularny w Europie dopiero niedawno? Dowiedz się więcej!

Co to jest manicure japoński?

Ta metoda pielęgnacyjna na stałe weszła do oferty naszych rodzimych salonów kosmetycznych dopiero kilka lat temu. W tym samym czasie, gdy zwiększyła się świadomość pielęgnacyjna Polek i zaczęły one stawiać na piedestale swoje własne zdrowie, naturalny wygląd i kobiecość. Manicure japoński ma na celu maksymalnie odżywić oraz wzmocnić płytkę, nadać jej połysk, a także naturalny, perłowo-różowy odcień. Takie paznokcie są oznaką zdrowia i dobrej kondycji. Nic więc dziwnego, że zabieg ten cieszy się coraz większą popularnością w szerokiej ofercie salonów kosmetycznych.

Manicure japoński najlepiej wykonać korzystając z wiedzy i doświadczenia profesjonalistki. Umów się z kosmetyczką na serię zabiegów, byś dała szansę swoim paznokciom na odnowę. To prosta stylistyka paznokci, polegająca na energicznym wcieraniu preparatów odżywczych w płytkę paznokcia. W ich skład wchodzi m.in. keratyna (podstawowy budulec paznokcia), pyłek pszczeli (likwiduje kruchość), witaminy H, E, B5 oraz krzemionka, która ułatwia ich przenikanie w głąb płytki.

Manicure japoński krok po kroku

W pierwszym kroku kosmetyczka powinna dokładnie oczyścić i odtłuścić paznokcie, wyrównać ich kształt oraz odsunąć skórki. W drugim zmatowić płytki za pomocą polerki, by następnie energiczne wcierać pastę specjalną szczoteczką ze skóry jelenia. Najważniejszy w tym momencie jest kierunek, w jakim wykonuje się zabieg. Dla najlepszego rezultatu pasta powinna być wcierana w jednym kierunku tak długo, aż paznokcie zaczną się błyszczeć. Ostatnim krokiem jest zabezpieczenie pasty specjalnym pudrem. Wciera się go podobnie jak sam preparat.

O czym powinnaś pamiętać?

Choć manicure japoński ma zregenerować osłabioną płytkę paznokcia, musisz pamiętać o kilku zasadach. Po pierwsze nie wykonuj go nigdy tuż po zdjęciu żelu czy hybrydy. Osłabiona płytka narażona na mechaniczne pocieranie zniesie to naprawdę dużo gorzej. Powinnaś odczekać ok. 2-3 tygodnie. Samego zabiegu też nie powtarzaj częściej. Wbrew pozorom zbyt częste matowienie i polerowanie mogą jeszcze bardziej osłabić płytkę paznokcia.

Manicure japoński to stylistyka paznokci, którą najlepiej przeprowadzić u doświadczonej kosmetyczki. Zwróć uwagę nie tylko na cenę usługi, ale przede wszystkim na akcesoria, jakie znajdziesz u niej w gabinecie. Te powinny być najwyższej jakości i zawsze czyste. Zapytaj kosmetyczki o skład preparatów pielęgnujących. Powinny się w nich znaleźć m.in. keratyna, witamina A i E wosk pszczeli czy krzemionka.

 

Opublikuj komentarz